Related Posts with Thumbnails

Monday, December 20, 2010

Fenerbahçe Ülker - Montepaschi Siena Maçı

Aslında Galatasaray taraftarı olmakla birlikte, rakip yabancı bir takım olunca gerektiğinde Fenerbahçe'yi bile destekleyenlerdenim :) Hal böyle olunca, geçtiğimiz Perşembe günü Fenerbahçe Ülker'in Montepaschi Siena'yla yapacağı maçı izlemek için kar soğuğuna aldırmadan soluğu Siena'da aldım.
Siena, küçük bir şehir olmasına rağmen Euroleague'de son 10 yılda 3 kez final four oynamış başarılı bir basket takımı var ancak tesislerinin pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. 7.500 kişi kapasiteli spor salonları oldukça eski ve maç günü gayet soğuktu. Bu durum sanırım maçı canlı anlatan spiker tarafından da dile getirilmiş ama ben şu kadarını söyleyeyim, sporcular üşümesin diye "bench"te bir tane elektrikli radyatör vardı (yukarıdaki fotoğrafa dikkatli bakarsanız görebilirsiniz, Kaya'nın hemen önünde).


Isınma faslı.


Her maç gibi bu maç da 0-0 başladı ama Siena başlar başlamaz üstünlüğü ele geçirdiği için skor bir daha hiç bu kadar yakın olmadı.

Saha kenarındaki adı "Türk" olan bir emlak ve turizm şirketine ait reklam panosu dikkat çekiciydi.


Siena seyircilerinin bir kısmı gayet yaşlı insanlardan oluşmakla birlikte, pota arkasındaki bu grup, ultraslan, çarşı vb. ayarında ateşli taraftarlardan oluşuyordu.


Mola


Nedendir bilinmez, oyun aralarında sahada ponpon kızlar yerine çeşitli gösteriler yapan karateciler vardı.
Fenerbahçe tüm kozlarını kullandı ama oyuna bir türlü ortak olamadı. Bir zamanlar sahalarda fırtına gibi esen Mirsad, yaşının da etkisiyle artık eski günlerinden çok uzaktı.


Bu da Siena'nın maskotu.


Ve skor. Üzücü ve heyecandan yoksun bir maç oldu ama Barselona'dan gelen haberle Fenerbahçe, bir üst tura Siena'nın ardından ikinci sırada çıkmayı garantiledi.

3 yorum:

minimalist said...

ben de GS'lyım FB'nin maçına hiç gitmem herhalde ama olay yeri "gurbet" olunca haklısın değişir :))) Siena muhteşem bir yer...

Göçebe said...

Minimalist,Türkiye'den uzakta olunca Fenerbahçe'nin maçı dahi olsa gidiliyor, hem de büyük bir hevesle)

hitman-3 said...

O maçta olmak isterdim...
Yurtdışı basket maçı gözlemlerini bekliyoruz :)