Related Posts with Thumbnails

Saturday, January 29, 2011

Yılbaşı, Çekiliş ve İndirim Mevsimi

Romalılar 2011'e oldukça coşkulu girdiler. Saatler gece yarısına yaklaştığında Birinci Körfez Savaşı'nı andıran manzaralar oluştu gökyüzünde. Zira bir çok kişi, evlerinin balkon ve teraslarından farklı boyutlarda havaifişek ve benzeri cisimler attı. O kadar ki, bir süre sonra yan binada yakılan maytapların dumanının yarattığı rahatsızlık ve acemilerce atılan havaifişeklerin bizi bulabileceği korkusuyla içeri girmek zorunda kaldık. Neredeyse yarım saat boyunca aralıksız olarak havai fişek gösterileri yapıldı...


Gelgelelim yılbaşı çekilişinin sonuçlarına. Hatırlayacağınız üzere çekiliş sonucu seçeceğim 3 kişinin dileklerini yazıp Aşk Çeşmesi'ne onlar için para atacağımı söylemiştim. İşte kazananlar: 1. Minimalist (süper yorumcu kontenjanından) 2. Mine Özgür 3. Berna Günal Küçük. Yeni yıl hepinize mutluluk getirsin..Noel ve yeni yılın ardından tatil sezonunun sona ermesiyle birlikte yılın ilk indirimi de 7 Ocak'ta bütün hızıyla başladı. İspanyol Merdivenleri'nden çektiğim bu fotoğrafta Prada'dan Louis Vuitton'a dünyanın en lüks markalarının bulunduğu Via Dei Condotti'deki kalabalığı görebilirsiniz. Yanlış anlamayın, indirim dediysek %50'yi pek geçmeyen bir indirimden bahsediyoruz. Yani bizim gibi orta sınıf bir insan için bu markaların yanından geçmek hala pek mümkün değil..

4 yorum:

Berna said...

Aaaa, adımı görünce çok şaşırdım !

Ne güzel bir şey kazanmışım :) Hem de sadece blogunuzu izleyerek :))

Teşekkür ederim. Ne dileyeceğimi düşünmeye başladım şimdi :)

minimalist said...

şu sıra böyle şirin mutluluklara ihtiyacım vardı; çok teşekkür ederim sevgili seyyardünyam; çok şekersin.

ee sen biliyorsun dileğimi aslında buradan da yazabilirim rahatlıkla hadi bakalım uğurlu ellerine at o çeşmeye dileğimi "kırmızı yepyeni bir minicooper" gönder bana :))))

nesrin said...

Bu kalabalik sadece indirim icin mi, inanmasi zor. Ama Roma sokaklari hep biraz kalabalik sanirim.

Asli A. said...

Ciao Göcebe :)

Blogunu keşfettiğime çok sevindim (listeme de ekledim bu arada). Umarım tanışma fırsatı da buluruz :))

Sevgiler,
Asli