Related Posts with Thumbnails

Wednesday, April 27, 2011

" To Mr. Ms. Neighbour "

Bugün eve geldiğimizde kapıda bir mektup bulduk.  Üzerinde yazılanlardan anlaşılacacağı üzere mektup komşularımız tarafından bırakılmıştı. Mektubu alıp eve girdiğimde açıkcası biraz endişelendim. Zira apartmandaki hiç kimseyi rahatsız etmemeye azami ölçüde dikkat etsek de evde 2 yaşında bir afacan olunca  ister istemez her şeyi kontrol edemiyoruz. Bazen yere oyuncaklar atılıyor, kapılar sertçe kapatılıyor ya da gecenin bir yarısı ağlama sesiyle uyanabiliyoruz. Hal böyle olunca mektubu görür görmez, birilerini istemeden de olsa rahatsız ettiğimizi düşündüm.


Mektubu açıp, okumaya başladığımda durumun hiç de düşündüğüm gibi olmadığını anladım. Mektup alt komşularımız tarafından bırakılmıştı.

Ve mektupta,  komşumuzun  11.00- .13.00 saatleri arasında ya da saat 16.00 dan sonra bir saat şarkı söyleyeceğini, şimdiden vereceği rahatsızlık için kusuruna bakmamız yazıyordu.

Mektubu okuduktan sonra kimseye rahatsızlık vermemiş olmanın mutluluğuyla derin bir nefes aldım ve kendi kendime  "Ah be komşucuğum o güzel sesinle değil bir saat 10 saat şarkı söylesen gıkımız çıkmaz :) " dedim.

Bu arada  mektubu yazan komşum, opera sanatçısı ve sesi o kadar güzel ki! İlk fırsatta şarkı söylerken kaydedip, burada yayınlayacağım.

10 yorum:

aycha said...

medeniyet =D

muko said...

ne güzel komşular var böyle:)

tubitos said...

hakikaten ya! medeniyet bu olsa gerek =)

BAYKUŞ GÖZÜYLE... said...

Şaşırdım , bu ne incelik.İmrendim doğrusu ...

İsmini Vermek İstemeyen Seyirci said...

Ah ne güzel bir blog! Çok çok sevdim. İnanmayanlara bu da kalp <3

Tebessüm said...

insanlığın unutmaya yüz tutmuş olduğu bir nezaket...
pazar günü, gece yarısı, sabahın erken saatleri demeden piyano öğrenmek için piyano çalmaya çalışan komşumu gürültüsüyle başıma ağrılar giriyor. acaba benim tavrımda eksik bir şeyler mi var da bizim rahatsız olduğumuzu düşünemiyor diyordum. meğer edep farklı bir meziyetmiş....
paylaşımın için teşekkürler göçebe
sevgiler

Dijital Günlük said...

Süper :) Hem de şanslısınız böyle bir komşunuz olduğu için...

Müge said...

Şahane!! Ben de "medeniyet" ve saygının böylesi demeden geçemeyeceğim.
Ne güzel de paylaşmışsınız, çok hoşuma gitti. teşekkürler :)

minimalist said...

süper bir fikir; peki sen cevap olarak ne yaptın? merak ettim; kapısına not mu bıraktın? Haaa bu arada bana uğrar mısın??? mimlendin :)))

Esen Akyuz said...
This comment has been removed by a blog administrator.