Related Posts with Thumbnails

Wednesday, July 27, 2011

Şen Dul ( La Vedova Allegra)

Geçtiğimiz Cuma günü pek bir keyifli ve eğlenceliydi benim için. Cuma sabahı Aslı ile buluşup Ponte Milvio yakınlarındaki bir pazara gittik. Aylardır arayıp bulamadığım taze tatlı mısırları pazarda bulmanın mutluluğunu yaşadım. Ardından da Aslı'nın öve öve bitiremediği (ki bence çok da haklı) pazardaki Sicilyalı dondurmacıdan limonatalı granita aldım ve Roma'nın kavurucu Temmuz sıcağında bu serinletici mucizeye ba-yıl-dım.

Akşam da tarihi 17.yüzyıla dayanan Sant'Ivo alla Sapienza Kilisesi'nin avlusunda gerçekleştirilen Uluslararası Oda Müziği Topluluğu'nun 30.yılını kutlamak amacıyla verdiği konsere gittim. Konsere ilk kez Türk sanatçılar katılacağından dolayı bizim için önemliydi. 

Ayrıca ilk kez oğlumu babasıyla baş başa bırakıp konsere gitmenin heyecanı da vardı üzerimde. Zira yurt dışında çocuk büyütmenin kazıklarından ay pardon  cilvelerinden biri olarak konsere, kokteyle, sergiye açılışa, yemeklere .... (küçük beye özel davetiye gelirse eğer) mümkün olduğu sürece maaile gittiğimiz için bu durum pek alışık olduğumuz bir şey değildi. Neyse ana-oğul ilk kez ayrı kalışımızı  çok fazla dramatize etmeden YH'yi, babasını ve amcasını Navona Meydanı'na uğurlayarak  konserin yapılacağı kiliseye gittim.


                                                         Konser alanında atmosfer harikaydı.


                                                               Orkestra sahnede yerini alıyor.                    Neredeyse tamamı İtalyan olan seyirciler de konser için yerlerini alıyorlar.


 Şef Franceso Contenuto' nun yönettiği orkestranın performansı muhteşemdi.


 

Dünyaca ünlü Tenor Luciano Pavarotti'den de ders alan Hakan Aysev sahnede.


 Tenor Hakan Aysev, soprano Burcu Bükem Kuru, şef ve orkestra büyüleyici performanslarıyla ayakta alkışlandılar.

Konserde Radetzki Marşı, Kaiser valsı, Mavi Tuna valsıGüneyin Gülleri  ve valsleriyle ünlü Macar besteci Franz Lehar'ın  "Şen Dul ( La vedova allegra) " operetinden parçalar icra ettiler. (Defalarca denememe rağmen konser videosu bir türlü yüklenmedi!) Konser bittikten sonra da Hakan Bey ve Burcu Hanım ile tanışma fırsatımız oldu. Biz sohbet ederken YH yi kilisenin kapısında gördüm.  Biraz uykulu olmasına rağmen onun da güzel vakit geçirdiği her halinden belliydi.


                                              Artık o da minik   "özgür " bir kuş oldu.

6 yorum:

FKH said...

fotoğraflar çok güzel. senin için de çok güzel bir deneyim olmuş..

:)

Göçebe said...

Teşekkürler FKH.

Zeugma said...

Çok güzel bir blogunuz var.
Paylaşımlar ve fotolar harika..

Teşekkürler...

Deniz said...

Merhaba; bloğunuzu çok beğendim, ben de sizi kendi bloğuma beklerim.:)
www.LensMarket.Com

coco-jelly said...

fotolar şahane ee artık bizede uğra:)
http://coco-jelly.blogspot.com/

özlem said...

Çok güzel bir deneyim olmuş gibi görünüyor, fotoğraflar da mükemmel :)