Related Posts with Thumbnails

Saturday, February 4, 2012

Tam Şu Anda

Mevsimlerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi bilinen bir gerçek. Nairobi'de yaşadığımız dönemde on  iki ay boyunca neredeyse aynı mevsimi yaşamak, ne uzayan ne de kısalan gece ve gündüzlere alışmak bir o kadar zor ve bir o kadar da keyifli olmuştu. Ama Nairobi'nin ardından Malta, daha sonra da  Roma'ya gelişimizin ardından neredeyse beş senedir kara dokunmamıştım.( Geçen sene şu zamanlarda yağan karı , bize kardan adam yapma fırsatı vermeyip hemen eridiği için saymıyorum. )


Ta ki bugüne kadar. Sabah kalktığımızda terasımız bu haldeydi.


Böylelikle YH 'de halasıyla birlikte ilk kardan adamını yaptı. İsmi  "Poff " muş.

Sunday, January 29, 2012

Çocuk dediğin

...düşe kalka büyür.  


Bugün akşam üzeri Roma'daki Parco Leonardo alışveriş merkezine gittik. Diğer alışveriş merkezlerine nispeten daha az kalabalık olduğu için sık sık gidiyoruz buraya. Ayrıca içerisinde çocuklar için oyun alanı  olması da başka bir tercih sebebimiz tabii.  

İşte o oyun alanında, YH güzel güzel kayarken  hoop bir çocuğun üstüne uçtu. Yavrucak pek bozuntuya vermedi hakeza bizimkisi de öyle ama videonun sonlarına doğru göreceğiniz gibi  ikisi de acılarından kafalarını tuttular.

Peki o sırada ben ne yaptım? Onların bu haline  kahkalarla gülmekten kendimi alıkoyamadım. Hatta gülmekten gözümden yaş geldi. Düşene gülünmez  derler ama çok komiktiler. Blog konusu olmayı hak ettiler.